Dlaczego warto uczyć się w ELC?

 • jesteśmy jednostką częścią Uniwersytetu Łódzkiego
 • jesteśmy Centrum Egzaminacyjne Cambridge Assessment English
 • mamy 30 lat doświadczenia
 • wiemy jak motywować do systematycznej pracy
 • zajęcia są dynamicznie, nawet nie wiesz, kiedy mijają
 • uczysz się na lekcji a nie tylko w domu
 • Twoja wiedza jest regularnie utrwalana i testowana
 • natychmiast wykorzystasz wiedzę w naturalnej komunikacji
 • wreszcie zaczniesz swobodnie się wypowiadać
 • masz kontakt z lektorem poprzez platformę edukacyjną
 • masz dostęp on-line do opisu lekcji, materiałów z zajęć i wyników postępu
 • masz dostęp do biblioteki anglojęzycznej
 • przygotujesz się do certyfikatu ‘u źródła’


Lektorzy

Wszyscy zatrudnieni lektorzy posiadają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Lektorzy polscy mają minimum tytuł magistra filologii angielskiej i odpowiednie przygotowanie metodyczne, lektorzy angielskojęzyczni ukończony przynajmniej 100 godzinny kurs metodyczny. Podczas pracy w ELC wszyscy nauczyciele przechodzą ustawiczne dokształcanie zawodowe w postaci zajęć metodycznych, obserwacji lekcji, konsultacji, jak i uczestnictwa w kursach i konferencjach. Jako Centrum Egzaminacyjne British Council, nasza szkoła zatrudnia wysoce wyspecjalizowanych lektorów i egzaminatorów, którzy posiadają ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w przygotowywaniu słuchaczy do egzaminów Cambridge Assessment English.

Magda Matz (DOS)

ELC to moja pasja. Jestem tu lektorem ale i dyrektorem. Ciągle staram się coś zmieniać i ulepszać ( niektórzy myślą że nawet za dużo) żebyśmy naprawdę byli najlepszą szkołą w Łodzi. Czasem to spory wysiłek ale przynosi niezwykle dużo satysfakcji. A poza tym, kto nie idzie naprzód ten stoi w miejscu 🙂

Poza pracą kocham podróże; szczególnie te do dzikich i orientalnych krajów. Uwielbiam włóczyć się po zapuszczonych ulicach Hawany, albo podziwiać biegnące żyrafy. Następne marzenie? Nepal….

Marta Rosińska (ADOS)

Nie wyobrażam sobie pracy w innej szkole niż ELC i z innym zespołem ludzi . Jestem zastępcą dyrektora, ale przede wszystkim lektorem. Najbardziej lubię uczyć wyższe poziomy i przekazywać uczniom moją pasję do tego języka. Zajmuję się też metodyką i pisaniem książek do nauki angielskiego.

Lubię czytać, tańczyć i zabawę w dobrym towarzystwie. Uwielbiam wyzwania i nowości, w tym także kulinarne!

Agnieszka Tyszkiewicz

Uczenie języka angielskiego nadal sprawia mi przyjemność pomimo faktu, że zajmuję się nim od bardzo dawna a sens swojej pracy widzę najlepiej gdy moi studenci robią postępy i nie ważne czy są one bardzo duże czy tylko następują stopniowo.
W wolnych chwilach przede wszystkim czytam a w wakacje chodzę po górach i jeżdżę na rowerze. Może kiedyś uda mi się zwiedzić Islandię.

Derrick Cook

Hi I`m a WASP, NS, VGSH a bit bookish with grizzled hair and a winning smile and WLTM A buxom – Ooops sorry wrong web site! No ignore that BUT if you don`t understand it then you should really join my class. In fact I am a pillar of Polish society who first came to Poland in the mists of time ( the early nineties) and – hated the place but that was Gorzow Wielkopolksa. After all these years I find the place has grown on me. It`s a little like your favourite jumper, somewhat threadbare and no longer fitting as snugly as it once did but you would be devastated if you lost it.

Agnieszka Burzyńska

Główna cecha mojego charakteru: dyplomacja. Co cenię najbardziej u przyjaciół: niezawodność. Moje ulubione zajęcie: przygotowywanie i prowadzenie zajęć w ELC 🙂 Co byłoby dla mnie największym nieszczęściem: cała grupa bez homework`u! Kim (lub czym) chciałabym być, gdybym nie był tym, kim jestem: lektorką rosyjskiego. Kiedy kłamię: często (zwłaszcza podczas zajęć 🙂 Słowa, których nadużywam: !@#$%^ Ulubieni bohaterowie literaccy: Siłaczka 🙂 Moja dewiza: wszystko da się zrobić tylko trzeba pomyśleć. Dar natury,który chciałabym posiadać: czytać w myślach. Obecny stan mojego umysłu: as fresh as a daisy. Błędy, które najłatwiej wybaczam: spelling`owe.

Tomek Siuta

W tym roku mija 20 lat od kiedy zacząłem pracę w ELC. Każdy rok to nowe wyzwania, ciekawi ludzie i mnóstwo pomysłów do wykorzystania na zajęciach. Dzień bez angielskiego, to dzień stracony. Piszę również podręczniki do nauki tego języka. Poza tym lubię podróżować i robić zdjęcia miejscom, w których chciałbym zamieszkać na jakiś czas. Ostatni typ: mieszkanko w okolicy Tate Modern w Londynie. Miałbym blisko do galerii sztuki nowoczesnej i teatru szekspirowskiego. No i oczywiście codziennie chodziłbym sobie na słynne London walks z lokalnymi przewodnikami.

Kasia Witek

Rozwijanie umiejętności językowych moich studentów sprawia mi ogromną satysfakcję 🙂 W pracy lubię zmiany, a więc chętnie przygotowuję moich studentów do egzaminów językowych, ale mam również wielki sentyment do moich podopiecznych, którzy są na początku przygody z angielskim. Z podobną fascynacją od kilkunastu lat zajmuję się językiem angielskim dla prawników.

Cieszy mnie również możliwość dzielenia się doświadczeniem i pomysłami z nauczycielami i lektorami języków obcych. Pracowałam jako metodyczka oraz organizatorka kursów dofinansowanych ze środków unijnych. Ukończyłam Akademię Metodyka organizowaną przez PASE i Akademię Trenera organizowaną przez DOS Teacher Training Solutions. Jako trenerka DOS TTS brałam udział w konferencjach metodycznych. W English Language Centre w ramach ELC Professional zajmuję się projektem szkoleń dla nauczycieli. Odpoczywam czytając książki, a sposobem na stres są dla mnie robótki na drutach i spacer brzegiem morza.

Dorota Bonkowska

Odkąd sięgnę pamięcią język angielski był obecny w moim życiu. Zawsze mnie fascynował i pewnego dnia stwierdziłam że wspaniale byłoby pokazywać innym ludziom jego piękno.

Ogromną radość daje mi przekazywanie mojej wiedzy innym a olbrzymia satysfakcją jest dla mnie kiedy widzę namacalne rezultaty mojej pracy w postaci zdanych przez moich podopiecznych egzaminów, zarówno maturalnych jak i innych.

Dlaczego pracuję w ELC ? Bo jest to miejsce które daje mi niepowtarzalną sposobność zarówno do kształcenia innych jak i samokształcenia, a każda lekcja to nowe, ciekawe wyzwanie. Gdybym miała jeszcze raz wybrać zawód to byłby to zawód nauczyciela.

Gdybym miała wybrać miejsce pracy, to byłoby to ELC a gdybym była uczniem i szukałabym kursów dla siebie to byłoby to z pewnością również ELC, gdzie jak uważam moi koledzy i koleżanki robią wszystko żeby zaszczepić w uczniach pragnienie doskonalenia tego języka.

Kasia Stawińska

W ELC pracuję od ponad 10 lat, a języka angielskiego uczę nawet kilka lat dłużej, ucząc dzieci, nastolatków i osoby dorosłe w różnym wieku. Przygotowuję także studentów do egzaminu maturalnego.

Spędziłam rok w USA, gdzie miałam okazję wykorzystać znajomość języka angielskiego i studiować w West Valley College. Aby zyskać więcej doświadczenia uczyłam języka angielskiego w Chinach na różnych poziomach. Jestem również egzaminatorem maturalnym i gimnazjalnym.

Uważam, że nauka języka angielskiego w interaktywny i twórczy sposób odpowiada potrzebom moich studentów. Staram się, aby moje lekcje były interesującą i cenną zabawą. Moim celem jest budowanie pewności siebie w zakresie mówienia poprzez ćwiczenia w przyjaznym i bezpiecznym środowisku.

W wolnym czasie uwielbiam zajmować się ogródkiem, podróżować i spędzać czas z moją rodziną.

Małgorzata Kobierzycka

Nauczanie to moja pasja, którą rozwijam nieustannie, uczestnicząc w wielu szkoleniach, kursach i konferencjach, wymieniając się wiedzą i doświadczeniem z innymi lektorami.Poza filologią angielską na Uniwersytecie Łódzkim, ukończyłam także studia podyplomowe dla nauczycieli języka angielskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademię Metodyka PASE. Poznawanie nowych i interesujących ludzi jest fantastycznym efektem ubocznym tej pracy; myślę, że mogę powiedzieć, że mam ogromne szczęście, bo zawsze mam wspaniałe grupy. Kiedy nie uczę (choć jak to mawiają: „once a teacher, always a teacher”), czytam książki, słucham muzyki, jeżdżę na rowerze, praktykuję Ashtanga Jogę i walczę mieczami świetlnymi z moimi synami.

Jacek Tysowski

Nauczanie jest dla mnie czymś więcej niż tylko tym, czym zajmuję się zawodowo, to styl życia. W moim dążeniu do samodoskonalenia jako nauczyciel, wyznaję zasadę, że droga jest ważniejsza niż cel, stąd też jestem zawsze otwarty na nowe rozwiązania, które mogłyby przynieść jak najwięcej efektów i satysfakcji moim uczniom.

Uważam, że nauka języka obcego jest czymś więcej niż tylko pozyskaniem zdolności językowych: jest okazją do poznania ciekawych osób, rozwoju zdolności interpersonalnych, a także wymianie spostrzeżeń i doświadczeń. Poza nauczaniem moimi pasjami są sztuki walki (jako widz i uczestnik), dobra książka i kiepski film.

Ben Brewer

I have been living in Poland for so long now that when people ask me, “Where are you from?” I reply, “Bałuty.” In my years here I have taught at a few schools, but it is at the ELC that I have remained the longest. It is a genuine pleasure and privilege to work here with such a dedicated cadre of teachers – and the students are pretty good, too!

Although I have made my home in Lodz, I still return every summer to the West of England to recharge my batteries, practise my English and play a little cricket (weather permitting). If only I could find someone to play with in Lodz, my life would be compete.

Maciej Kaczorowski

‘Uczę się angielskiego’ – powiedziała do mnie w zupełnie obcym wówczas języku zielono-granatowa okładka mojego pierwszego podręcznika dobre trzydzieści lat temu. Zapamiętałem. Uznałem, że brzmi przyzwoicie, a że zmiany toleruję nie najlepiej, poza skreśleniem ‘się’ na więcej udoskonaleń nie udało mi się od tamtego czasu zdobyć. Zostało więc, tyle że bez ‘się.’ Uczę angielskiego. Się wciąż trochę też, ale dominuje jednak wariant bez ‘się’. Są tacy, którzy twierdzą, że wiem, co robię. Raczej im wierzę, choć nie bezkrytycznie. Obiło mi się też o uszy, że moje zajęcia są solidnie przygotowane, ciekawe i że się można sporo nauczyć. Z grzeczności nie wdaję się w polemikę. Swoją pracę domową staram się zawsze odrobić.

A po odrobieniu czas poświęcam różnym kulturalno-nieoświatowym aktywnościom, choć angielski z twarzą Alexa Turnera, czaszką Damiena Hirsta, ruchami Jarvisa Cockera, krokiem Johna Cleese’a, głosem Lemmiego Kilmistera i zwiewną powierzchownością Sally Hawkins z 'Happy-go-lucky’ zawsze mi towarzyszy.